Kupovina Prve Nekretnine – Sve Što Je Važno Da Znate

Kupovina Prve Nekretnine

Kupovina prve nekretnine jedan je od najvažnijih koraka u životu, a proces može biti istovremeno uzbudljiv i stresan. Da bi ovaj poduhvat bio uspešan, važno je pristupiti mu pažljivo i informisano. Evo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći da donesete pravu odluku.

1. Odredite Budžet

Pre nego što krenete u potragu za nekretninom, važno je da odredite svoj budžet. Razmislite o svojim prihodima, troškovima i mogućnostima za štednju. Uzmite u obzir sve troškove povezane sa kupovinom, uključujući poreze, osiguranje, troškove agencije i eventualne popravke. Pridržavanje budžeta pomoći će vam da izbegnete finansijske poteškoće u budućnosti.

Budžetiranje je ključni korak koji vas sprečava da kupite nekretninu koju ne možete priuštiti. Važno je da realno procenite svoje finansijske mogućnosti i planirate dugoročno. Razmislite o tome koliko mesečno možete izdvojiti za hipoteku i da li će vam ostati dovoljno sredstava za ostale životne troškove. Nemojte zaboraviti da uračunate i troškove održavanja nekretnine, kao što su komunalije, popravke i renovacije.

Takođe, uzmite u obzir stabilnost i sigurnost vaših prihoda. Ako radite na stabilnom poslu sa redovnim prihodima, možete planirati mesečne rate kredita sa većom sigurnošću. Međutim, ako ste freelancer, važno je da procenite svoju prosečnu mesečnu zaradu i varijabilnost prihoda. Freelancing poslovi, kao što su pisanje, dizajn, programiranje ili konsultacije, mogu imati varijacije u prihodima iz meseca u mesec, pa je ključno da imate rezervni fond za pokrivanje troškova u mesecima sa manjim prihodima.

Preporučuje se da maksimalno 30% vaših mesečnih prihoda ide na otplatu stambenog kredita. Ovo pravilo vam može pomoći da izbegnete prekomerno zaduživanje i osigurate da imate dovoljno sredstava za ostale životne troškove. Ako vaši prihodi variraju, razmislite o tome da napravite budžet sa viškom u mesecima kada su prihodi veći, kako biste pokrili potencijalne manjkove u manje unosnim mesecima.

Planiranje budžeta uključuje i razmatranje svih dodatnih troškova koji mogu nastati tokom kupovine i održavanja nekretnine. Budite detaljni i realistični u proceni svojih finansijskih mogućnosti kako biste osigurali stabilnost i sigurnost tokom i nakon procesa kupovine prve nekretnine.

Budžet
Preuzeto sa Freepik

2. Istražite Tržište

Pre nego što donesete konačnu odluku, istražite tržište nekretnina u oblasti koja vas zanima. Informišite se o prosečnim cenama, dostupnosti nekretnina i trendovima na tržištu. Ovo će vam pomoći da dobijete realnu sliku o tome šta možete očekivati i da pronađete najbolju ponudu.

Prikupljanje informacija o tržištu nekretnina može vam pomoći da razumete trenutne cene i predvidite buduće kretanje cena. Proverite različite izvore informacija, kao što su sajtovi za nekretnine, oglasi, i izveštaji o tržištu. Razgovarajte sa lokalnim agentima za nekretnine kako biste dobili uvid iz prve ruke. Takođe, posetite različite krajeve grada ili mesta koje vas interesuje kako biste stekli osećaj za lokaciju i dostupnost sadržaja poput škola, prodavnica i javnog prevoza.

3. Angažujte Stručnjake

Kupovina nekretnine je složen proces, pa je korisno angažovati stručnjake koji vam mogu pomoći. Razmislite o angažovanju agenta za nekretnine koji poznaje lokalno tržište i može vam pružiti korisne savete. Takođe, pravnik specijalizovan za nekretnine može vam pomoći da se osigurate da je sve u skladu sa zakonom i da izbegnete potencijalne probleme.

Agent za nekretnine može vam uštedeti mnogo vremena i stresa tako što će vam pomoći da pronađete nekretninu koja odgovara vašim potrebama i budžetu. On može pregovarati u vaše ime i obezbediti vam pristup informacijama koje nisu javno dostupne. Pravnik specijalizovan za nekretnine osiguraće da su svi ugovori i dokumentacija u skladu sa zakonom, štiteći vas od pravnih zamki i problema u budućnosti.

4. Pregledajte Nekretninu

Pre nego što donesete konačnu odluku, obavezno pregledajte nekretninu. Obratite pažnju na stanje objekta, kvalitet gradnje i eventualne potrebne popravke. Ako je moguće, angažujte stručnjaka za procenu stanja nekretnine kako biste bili sigurni da nećete imati neočekivane troškove nakon kupovine.

Detaljan pregled nekretnine može vam pomoći da izbegnete skupe popravke i renovacije nakon kupovine. Proverite sve instalacije, uključujući vodovod, električne instalacije i grejanje. Obratite pažnju na stanje krova, prozora i vrata, kao i na eventualne znake vlage ili oštećenja. Angažovanje stručnjaka za procenu stanja nekretnine može vam pružiti dodatnu sigurnost i pomoći vam da bolje razumete stvarno stanje objekta.

Kupovina Prve Nekretnine
Preuzeto sa Freepik

5. Proverite Dokumentaciju

Pre nego što potpišete ugovor, proverite svu dokumentaciju vezanu za nekretninu. Uverite se da je prodavac legalni vlasnik, da nema tereta ili hipoteka na nekretnini i da su svi papiri uredni. Ovo je ključno kako biste izbegli pravne probleme u budućnosti.

Proveravanje dokumentacije je jedan od najvažnijih koraka u procesu kupovine nekretnine. Uverite se da su svi vlasnički listovi, građevinske dozvole i drugi relevantni dokumenti validni i u skladu sa zakonom. Proverite da li postoje eventualni sudski sporovi ili zabeležbe koje bi mogle uticati na vaša prava kao vlasnika. Ako je moguće, angažujte pravnika koji će pregledati dokumentaciju i osigurati da je sve u redu pre nego što potpišete ugovor.

6. Planirajte Dugoročno

Kupovina nekretnine je dugoročna investicija, pa je važno da razmišljate unapred. Razmislite o svojim budućim planovima i potrebama. Da li vam je nekretnina dovoljno velika za buduću porodicu? Da li je lokacija pogodna za vaš posao i način života? Dugoročno planiranje pomoći će vam da donesete odluku koja će vam odgovarati i u budućnosti.

Pri donošenju odluke o kupovini nekretnine, uzmite u obzir svoje dugoročne ciljeve i potrebe. Razmislite o tome kako će se vaša životna situacija menjati u narednih nekoliko godina. Da li planirate proširenje porodice? Da li vam je potrebna dodatna soba za kućnu kancelariju? Takođe, uzmite u obzir mogućnosti za prodaju ili iznajmljivanje nekretnine u budućnosti, kako biste osigurali da vaša investicija ostane vredna.

7. Pregovarajte o Ceni

Nemojte se plašiti da pregovarate o ceni. U mnogim slučajevima postoji prostor za dogovor, a malo niža cena može vam uštedeti značajnu sumu novca. Budite spremni da iznesete argumente zašto mislite da je cena previsoka i budite strpljivi tokom procesa pregovaranja.

Pregovaranje o ceni može vam doneti značajne uštede, posebno ako je tržište nekretnina u vašoj oblasti konkurentno. Pripremite se za pregovore tako što ćete istražiti tržišne cene sličnih nekretnina i prikupiti argumente zašto bi cena trebalo da bude niža. Budite strpljivi i spremni da pregovarate o različitim aspektima ugovora, uključujući rokove plaćanja, troškove popravki i druge uslove koji vam mogu ići u prilog.

Pregovarajte o Ceni
Preuzeto sa Freepik

Zaključak

Kupovina prve nekretnine je veliki korak, ali uz pažljivo planiranje i prave savete, može biti izuzetno uspešan. Pratite ove savete, informišite se i ne ustručavajte se da potražite pomoć stručnjaka. Na taj način, osiguraćete sebi mir i zadovoljstvo u vašem novom domu.

Najčešće Postavljena Pitanja (FAQs)

1. Koje su najčešće greške prilikom kupovine prve nekretnine?

Najčešće greške prilikom kupovine prve nekretnine uključuju nedovoljno istraživanje tržišta, precenjivanje svojih finansijskih mogućnosti i donošenje ishitrenih odluka. Mnogi kupci ne istraže dovoljno tržište i ne uporede cene sličnih nekretnina u istoj oblasti. Ovo može dovesti do preplaćivanja za nekretninu. Takođe, često se dešava da kupci precene svoje finansijske mogućnosti, ne uzimajući u obzir sve troškove povezane sa kupovinom i održavanjem nekretnine.

Druga greška je donošenje ishitrenih odluka pod pritiskom. Kupovina nekretnine je velika investicija, i važno je doneti promišljenu odluku nakon detaljnog istraživanja i razmatranja svih faktora. Takođe, neki kupci ne angažuju stručnjake poput agenata za nekretnine ili pravnika, što može dovesti do pravnih problema ili drugih komplikacija. Pravilna priprema i informisanje su ključni za izbegavanje ovih grešaka i uspešnu kupovinu prve nekretnine.

2. Kako odabrati pravu lokaciju za prvu nekretninu?

Odabir prave lokacije za prvu nekretninu zavisi od nekoliko faktora, uključujući vaše potrebe, stil života i dugoročne planove. Pre svega, razmislite o svojoj svakodnevici i potrebama. Da li vam je bitno da budete blizu posla, škola, prodavnica ili javnog prevoza? Lokacija koja vam omogućava lakši pristup ovim sadržajima može značajno poboljšati kvalitet vašeg života. Takođe, razmotrite sigurnost oblasti. Istražite statistike kriminala i proverite da li se u blizini nalaze bolnice, policijske stanice i vatrogasne službe. Dugoročni planovi su takođe važni.

Ako planirate proširenje porodice, potražite oblasti sa dobrim školama i parkovima. Takođe, istražite razvojne planove za oblast u kojoj kupujete nekretninu. Razvoj infrastrukture, novih poslovnih zona ili stambenih kompleksa može uticati na vrednost vaše nekretnine u budućnosti. Konačno, ne zaboravite da proverite ekološke faktore, kao što su zagađenje vazduha i buke, jer mogu značajno uticati na vaš svakodnevni život. Pravilno istraživanje i razmatranje svih ovih faktora pomoći će vam da odaberete lokaciju koja će zadovoljiti vaše potrebe i biti dobra investicija.

3. Kako se pripremiti za pregovore o ceni nekretnine?

Priprema za pregovore o ceni nekretnine zahteva detaljno istraživanje i strategiju. Prvo, istražite tržište i uporedite cene sličnih nekretnina u istoj oblasti. Ovo će vam pružiti osnovu za pregovore i pomoći vam da odredite realnu cenu nekretnine koju želite da kupite. Prikupite informacije o nedavnim prodajama u toj oblasti, kao i o trenutnim trendovima na tržištu.

Drugo, procenite stanje nekretnine. Ako postoje potrebne popravke ili renovacije, koristite to kao argument za snižavanje cene. Angažujte stručnjaka za procenu stanja nekretnine kako biste dobili tačne informacije o eventualnim troškovima popravki. Treće, pripremite se psihološki za pregovore.

Budite spremni na različite scenarije i razmislite o tome koliko ste fleksibilni po pitanju cene. Postavite sebi maksimalnu cenu koju ste spremni da platite i držite se toga. Takođe, budite spremni da odete ako pregovori ne idu u vašem pravcu. Strpljenje je ključ, jer prevelika žurba može dovesti do neoptimalnog dogovora. Četvrto, koristite pomoć stručnjaka. Agent za nekretnine može pregovarati u vaše ime i koristiti svoje iskustvo i znanje tržišta kako bi vam obezbedio najbolju moguću cenu. Konačno, budite spremni na kompromis.

Pregovori su proces davanja i uzimanja, pa budite spremni da popustite u nekim aspektima kako biste dobili ono što vam je najvažnije. Pravilna priprema i strategija mogu vam pomoći da postignete bolju cenu i uštedite novac.

4. Kako proveriti pravnu ispravnost nekretnine?

Provera pravne ispravnosti nekretnine je ključna kako biste izbegli buduće probleme. Prvo, proverite vlasnički list, koji sadrži informacije o vlasniku nekretnine, kao i o eventualnim teretima, hipoteci ili sudskim sporovima. Vlasnički list možete dobiti u katastru nepokretnosti ili putem ovlašćenih agencija. Uverite se da je osoba koja prodaje nekretninu njen legalni vlasnik i da nema nerešenih sporova koji bi mogli uticati na vaša prava kao budućeg vlasnika. Drugo, proverite urbanističke uslove i građevinsku dozvolu. Ovi dokumenti osiguravaju da je nekretnina izgrađena u skladu sa zakonom i da nema nelegalnih građevinskih radova. U nekim slučajevima, možete angažovati stručnjaka koji će izvršiti detaljnu proveru ovih dokumenata. Treće, proverite da li postoje zabeležbe ili ograničenja na nekretnini.

Zabeležbe mogu biti različite prirode, uključujući pravo prolaza, službenosti ili založna prava. Ove informacije možete dobiti u katastru ili od pravnika specijalizovanog za nekretnine. Četvrto, proverite porez na nekretnine. Uverite se da su svi porezi plaćeni i da nema dugovanja koja bi mogla preći na vas kao novog vlasnika. Konačno, angažujte pravnika specijalizovanog za nekretnine koji će pregledati sve dokumente i osigurati da je sve u skladu sa zakonom.

Pravnik će vam pomoći da izbegnete pravne zamke i osigurati da je proces kupovine siguran i transparentan. Pravilna provera pravne ispravnosti nekretnine zaštitiće vas od potencijalnih problema i osigurati mir u vašem novom domu.

5. Kako finansirati kupovinu prve nekretnine?

Finansiranje kupovine prve nekretnine može biti izazovno, ali uz pravilno planiranje i istraživanje, možete pronaći najbolju opciju za vas. Prvo, razmotrite mogućnost uzimanja stambenog kredita. Većina banaka nudi različite vrste stambenih kredita sa različitim kamatnim stopama i uslovima. Istražite ponude više banaka i uporedite uslove kako biste pronašli najpovoljniju opciju. Obratite pažnju na kamatnu stopu, period otplate, mesečnu ratu i eventualne dodatne troškove poput osiguranja kredita.

Drugo, razmotrite mogućnost korišćenja državnih subvencija ili programa za podsticaj kupovine prve nekretnine. U mnogim zemljama postoje programi koji pružaju finansijsku podršku ili povoljne uslove za mlade parove, porodice sa decom ili osobe sa niskim primanjima. Informišite se o dostupnim programima i uslovima za prijavu.

Treće, ako imate ušteđevinu, razmislite o tome koliko možete koristiti za učešće. Veće učešće može smanjiti iznos kredita koji vam je potreban i smanjiti mesečne rate. Međutim, pazite da ne potrošite sve svoje uštede, jer će vam biti potrebna rezervna sredstva za troškove selidbe, adaptacije i neočekivane troškove. Četvrto, razmotrite mogućnost pozajmice od porodice ili prijatelja.

Ovo može biti povoljnija opcija u poređenju sa bankarskim kreditom, ali budite pažljivi i jasno definišite uslove vraćanja kako biste izbegli nesporazume i konflikte. Konačno, konsultujte se sa finansijskim savetnikom. Stručnjak vam može pomoći da bolje razumete svoje finansijske mogućnosti i preporuči najbolju strategiju za finansiranje kupovine nekretnine. Pravilno finansijsko planiranje je ključ za uspešnu kupovinu prve nekretnine bez nepotrebnog stresa i finansijskih problema.

6. Kako odabrati pravu vrstu nekretnine?

Odabir prave vrste nekretnine zavisi od vaših potreba, stil života i dugoročnih planova. Prvo, razmislite o svojim trenutnim potrebama. Da li vam je potrebna garsonjera, stan sa više soba, kuća ili duplex? Razmislite o broju članova domaćinstva, njihovim potrebama za privatnošću i prostorom za zajedničke aktivnosti. Drugo, uzmite u obzir svoj stil života. Ako volite urbani način života sa pristupom restoranima, prodavnicama i kulturnim sadržajima, možda će vam više odgovarati stan u centru grada. S druge strane, ako preferirate mirniju sredinu sa više prostora za baštu ili dvorište, kuća u predgrađu može biti bolji izbor.

Treće, razmotrite svoje dugoročne planove. Da li planirate proširenje porodice? Da li vam je potrebna dodatna soba za kućnu kancelariju? Razmislite o mogućnostima adaptacije i proširenja nekretnine u budućnosti. Takođe, uzmite u obzir potencijal za povećanje vrednosti nekretnine. Neke vrste nekretnina, poput stanova u atraktivnim gradskim područjima, mogu brže povećati svoju vrednost u poređenju sa kućama u ruralnim oblastima.

Četvrto, razmotrite troškove održavanja. Stanovi u zgradama sa više stanova često imaju niže troškove održavanja u poređenju sa kućama koje zahtevaju redovno održavanje dvorišta, krova i drugih delova. Konačno, posavetujte se sa agentom za nekretnine. Stručnjak vam može pomoći da identifikujete vrste nekretnina koje najbolje odgovaraju vašim potrebama i budžetu. Pravilno razmatranje svih ovih faktora pomoći će vam da odaberete vrstu nekretnine koja će vam pružiti udobnost i zadovoljstvo na duži rok.

7. Kako se pripremiti za selidbu u novu nekretninu?

Priprema za selidbu u novu nekretninu zahteva detaljno planiranje i organizaciju kako bi proces prošao što bezbolnije. Prvo, napravite detaljan plan selidbe. Odredite datum selidbe i napravite listu svih zadataka koje treba obaviti pre i tokom selidbe. Ovo uključuje pakovanje stvari, organizaciju transporta, čišćenje stare i nove nekretnine, kao i obaveštavanje relevantnih institucija o promeni adrese. Drugo, započnite pakovanje na vreme. Počnite sa stvarima koje vam nisu svakodnevno potrebne, kao što su sezonska odeća, knjige i dekoracije. Koristite kutije različitih veličina i obeležite ih kako biste znali šta se u kojoj kutiji nalazi. Pazite da krhke stvari dobro zaštitite kako ne bi došlo do oštećenja tokom transporta.

Treće, razmislite o angažovanju profesionalne selidbene firme. Profesionalci mogu uštedeti vreme i energiju, ali pre nego što ih angažujete, istražite njihove usluge i pročitajte recenzije kako biste bili sigurni da su pouzdani. Četvrto, pripremite novu nekretninu za useljenje. Proverite da li su svi potrebni radovi završeni, kao što su popravke, čišćenje i instalacija neophodnih uređaja. Uverite se da su svi komunalni priključci, poput struje, vode i interneta, funkcionalni pre nego što se uselite.

Peti korak je obaveštavanje institucija i promena adrese. Obavestite banke, poštu, osiguravajuće kuće, zdravstvene ustanove i druge relevantne institucije o vašoj novoj adresi. Takođe, ažurirajte svoje podatke u službenim dokumentima, kao što su lična karta, pasoš i vozačka dozvola. Konačno, organizujte raspakivanje i uređenje novog doma. Nakon što se uselite, raspakujte stvari prema prioritetu i postepeno uredite prostor kako bi postao vaš novi dom. Pravilna priprema i organizacija selidbe pomoći će vam da se brzo i lako prilagodite novom okruženju.

8. Kako pregovarati sa prodavcem nekretnine?

Pregovaranje sa prodavcem nekretnine zahteva taktičnost, strpljenje i dobru pripremu. Prvo, istražite tržište i prikupite informacije o cenama sličnih nekretnina u istoj oblasti. Ovo će vam pružiti osnovu za pregovore i pomoći vam da odredite realnu cenu nekretnine koju želite da kupite. Drugo, budite spremni da istaknete eventualne nedostatke nekretnine. Ako postoje potrebne popravke ili renovacije, koristite to kao argument za snižavanje cene. Prikupite ponude za potrebne radove kako biste imali tačne cifre koje možete predočiti prodavcu. Treće, definišite svoje granice i budite spremni na kompromis. Odredite maksimalnu cenu koju ste spremni da platite i držite se toga.

Takođe, razmislite o aspektima ugovora u kojima ste spremni da popustite, kao što su rokovi plaćanja ili uključivanje dodatne opreme. Četvrto, koristite pomoć stručnjaka. Agent za nekretnine može pregovarati u vaše ime i koristiti svoje iskustvo i znanje tržišta kako bi vam obezbedio najbolju moguću cenu. Peta tačka je izgradnja dobrog odnosa sa prodavcem. Budite ljubazni i profesionalni tokom pregovora, jer dobar odnos može olakšati postizanje dogovora. Pokažite zainteresovanost za nekretninu, ali ne otkrivajte previše o svojim finansijskim mogućnostima ili hitnosti kupovine.

Šesta tačka je razmatranje celokupne ponude, a ne samo cene. Pregovori mogu uključivati i druge aspekte, poput uslova plaćanja, datum useljenja, uključene opreme ili nameštaja. Razmislite o svim elementima ponude i kako oni utiču na vašu ukupnu vrednost kupovine. Konačno, budite strpljivi. Pregovori mogu potrajati, ali strpljenje i upornost mogu rezultirati boljom cenom i uslovima. Ne žurite sa donošenjem odluka i uzmite si vremena da pažljivo razmotrite sve aspekte ponude pre nego što pristanete na dogovor.

9. Koji su troškovi povezani sa kupovinom nekretnine osim same cene?

Pored same cene nekretnine, postoje i drugi troškovi koje treba uzeti u obzir prilikom kupovine. Prvo, tu su porezi na nekretnine. U mnogim zemljama kupci moraju platiti porez na promet nepokretnosti, koji može biti značajan iznos. Informišite se o visini ovog poreza i uključite ga u svoj budžet. Drugi trošak su takse i naknade povezane sa kreditom. Ako uzimate stambeni kredit, banka će vam naplatiti različite takse, uključujući naknadu za obradu kredita, troškove osiguranja kredita i kamate. Treće, tu su troškovi angažovanja stručnjaka. Angažovanje pravnika, agenta za nekretnine ili stručnjaka za procenu nekretnine može biti neophodno, ali i skupo.

Proverite njihove tarife i uključite ove troškove u svoj budžet. Četvrti trošak su troškovi selidbe. Selidba uključuje troškove pakovanja, transporta, eventualnog iznajmljivanja vozila ili angažovanja profesionalne selidbene firme. Peti trošak su troškovi adaptacije i renovacije. Nakon kupovine, možda će biti potrebno izvršiti određene popravke ili prilagoditi prostor vašim potrebama. Ovi troškovi mogu varirati u zavisnosti od obima radova. Šesti trošak su komunalije i troškovi održavanja. Početni troškovi uključuju priključke za struju, vodu, gas i internet, kao i eventualne troškove održavanja zgrade ili zajedničkih prostora. Sedmi trošak su osiguranja.

Preporučljivo je osigurati nekretninu od različitih rizika, poput požara, poplava ili krađe. Troškovi osiguranja variraju u zavisnosti od vrednosti nekretnine i pokrića osiguranja. Konačno, ne zaboravite na eventualne troškove notara i administrativne takse. Sve ove troškove je važno uzeti u obzir prilikom planiranja budžeta za kupovinu nekretnine kako biste izbegli neočekivane finansijske poteškoće.

10. Koje su prednosti i mane kupovine nove nekretnine u odnosu na staru?

Kupovina nove nekretnine ima svoje prednosti i mane u odnosu na kupovinu stare nekretnine. Prvo, prednosti nove nekretnine uključuju modernu gradnju i savremene materijale. Nove nekretnine su često izgrađene prema najnovijim građevinskim standardima, što znači da su energetski efikasnije i imaju bolju izolaciju. Druga prednost je garancija. Mnoge nove nekretnine dolaze sa garancijom na građevinske radove, što može smanjiti troškove popravki u prvih nekoliko godina.

Treća prednost je fleksibilnost u uređenju. Ako kupujete nekretninu u izgradnji, često možete učestvovati u odabiru unutrašnjeg uređenja, što vam omogućava da prilagodite prostor svojim potrebama i ukusu. Četvrta prednost je manji rizik od skrivenih problema. Stare nekretnine mogu imati skrivena oštećenja ili potrebne popravke koje nisu odmah vidljive, dok su nove nekretnine obično bez ovakvih problema. Međutim, postoje i mane kupovine nove nekretnine. Prva mana je viša cena.

Nove nekretnine su često skuplje od starih, što može predstavljati izazov za kupce sa ograničenim budžetom. Druga mana je lokacija. Nove nekretnine se često grade u novim naseljima ili na periferiji, što može značiti manje razvijenu infrastrukturu i udaljenost od centra grada. Treća mana je rizik od kašnjenja u izgradnji. Ako kupujete nekretninu u izgradnji, postoji rizik da se radovi oduže, što može odložiti vaše useljenje. Četvrta mana je nedostatak karaktera i istorije.

Stare nekretnine često imaju jedinstveni šarm i istorijski značaj koji nove nekretnine ne mogu pružiti. Konačno, odluka između kupovine nove ili stare nekretnine zavisi od vaših ličnih prioriteta, budžeta i dugoročnih planova. Pravilno razmatranje prednosti i mana obe opcije pomoći će vam da donesete odluku koja najbolje odgovara vašim potrebama i željama.

0 0 glasovi
Glasanje za članak
Obavesti o
guest
0 Komentari
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Table of Contents

0
Voleli bismo da čujemo vaše mišljenje, molimo vas da pošaljete komentar.x